Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

Юрист роз’яснив, які повістки є неправомірними: все, що потрібно знати військовозобов’язаним

Чи є правомірною повістка, залишена у поштовій скриньці, у дверях, викликом телефоном чи то вручена через родичів? – Юрист надав вичерпні роз’яснення.

Як зазначає юрист Костянтин Грітчин, відповідаючи на запитання на платформі b2bconsult.ua, відповідно до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці здійснюється за розпорядженнями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Окрім того, повістки громадянам можуть також вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У разі надходження на підприємство листа з військкомату, відповідальний за ведення військового обліку зобов’язаний вручити повістку військовозобов’язаному працівнику під підпис.

Якщо працівник відмовляється від отримання повістки, то відповідальна особа за ведення військового обліку має скласти акт про відмову від підпису та отримання повістки і відправити його до військкомату.

Повістка має бути вручена особисто або уповноваженими особами повинен бути складений акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.

Про це також свідчить, правозастосовна практика. За відсутності даних про вручення особі повістки, а у разі відмови останньої у її отриманні – про фіксування цієї відмови у передбаченому законом порядку – відсутні дані про доведеність винності особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК. – рішення Верховного Суду у справі № 759/5435/16-к від 28 січня 2020 р.

Ураховуючи вищевикладене, така повістка (залишена у поштовій скринці (дверях), виклик по телефону, вручення через родичів) не є врученою та правомірною, а тому не породжує юридичних наслідків та відповідальності, тому явка за такою повісткою не обов’язкова. 

Ведення та реєстрація військового обліку призовників та військовозобов’язаних громадян України регулюється ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» та постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов’язаних» від 30 грудня 2022 р. № 1487.

Відповідно до пп.8 п.1 Додатку №2 Постанови, призовники, військовозобов’язані та резервісти повинніособисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;

Відповідно до ч.11 ст.38 ЗУ ЗУ “Про військовий обов’язок та військову службу”, призовники, військовозобов’язані, резервісти у разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (знаходження), освіти, місця роботи , посади зобов’язані особисто у семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

Відповідно до п.3.2 Положення Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 військовозобов’язаний проходить медичний огляд раз на 5 років.

Якщо Ви не проходили огляд протягом останніх 5 років, то Вам видадуть направлення на проходження медичної комісії ВЛК.

Стосовно відповідальності за порушення військового обліку

За своєчасне непроходження медичного огляду ВЛК (раз на 5 років), несвоєчасно повідомлення даних (в т.ч. про наявності підстав для звільнення від мобілізації) передбачено адміністративну відповідальність згідно зі ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення штрафу, Ви можете бути оштрафовані у сумі від 850 до 1700 грн. Слід зазначити, що до відповідальності Вас зможуть притягнути за особистої явки до ТЦКСП після складання постанови у Вашій присутності.

Нагадуємо, як повідомлялося раніше, Надзвичайна подія забрала життя військових у навчальному центрі: що відомо? (ВІДЕО) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невимовний біль: Закарпаття втратило молодого захисника з Ужгородщини (ФОТО) 

ВАРТО ЗНАТИ: Прикордонники зробили заяву щодо обмеження виїзду за кордон юнакам віком від 15 до 18 років

ЧИТАЙТЕ НАШІ НОВИНИ в Telegram та Facebook

Exit mobile version