Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

Фахівець роз’яснила, чи зобов’язаний працівник виконувати робочі обов’язки під час повітряної тривоги

Керівник суб’єкта господарювання  зобов’язаний забезпечувати цивільний захист як своїх працівників, так і клієнтів/відвідувачів, у т. ч. під час оповіщення про повітряну тривогу в населеному пункті, де розташоване підприємство.

Завідувач Сахновщинського бюро правової допомоги Людмила Клімова надала юридичну консультацію щодо того, чи має право роботодавець змушувати працівників працювати під час повітряної тривоги.

Згідно зі  статтею 153 Кодексу законів про працю України, роботодавець не вправі вимагати від працівника виконання роботи, що становить явну небезпеку для життя працівника, а також в умовах, що не відповідають законодавству про охорону праці.

При цьому прямої відповідальності за роботу підприємства під час повітряної тривоги чинне законодавство України наразі не передбачає. Та керівник суб’єкта господарювання  зобов’язаний забезпечувати цивільний захист як своїх працівників, так і клієнтів/відвідувачів, у т. ч. під час оповіщення про повітряну тривогу в населеному пункті, де розташоване підприємство“, – йдеться в роз’ясненні.

Відповідно до вимог статті 19 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій – прямий обов’язок місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту.

Нагадуємо, як повідомлялося раніше, Суд на Закарпатті визначив заставу затриманим шахраям із Києва, Львівщини та Дніпра – понад 1 млн євро

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зґвалтована школярка із села на Закарпатті розповіла про знущання з боку своїх насильників (ВІДЕО) 

ВАРТО ЗНАТИ: Виїзд чоловіків за кордон: три категорії з дозволу місцевих військадміністрацій можуть виїхати з країни, але є умови

ЧИТАЙТЕ НАШІ НОВИНИ в Telegram та Facebook

Exit mobile version