“Мед” з кульбаб — це не нове, а добре забуте старе, адже здавна було відомо про корисні й цілющі властивості цієї рослини.
“Мед” або сироп із кульбаб у народній медицині вважається дуже корисним для лікування та профілактики багатьох захворювань. Він може нагодитися при лікуванні печінки, астми, бронхіту, артриту, запорів, а також допоможе швидше відновитися після лікування жовчного міхура, легенів та серця.
Кінець квітня — початок травня — традиційний сезон кульбаб, які не тільки радують око, але є й дуже корисними. Квіти та листя можна використовувати як зелень і додавати в салати, закуски чи пироги.
Однак, є й нюанс. Для того щоб надовго зберегти всі цілющі властивості рослини, треба вчасно зірвати та правильно обробити кульбабку. Тому в народі з цієї квітки варять варення чи, як його часто називають, кульбабовий “мед”. Існують різні варіації та технології приготування цього “меду”. Ми зібрали для вас кілька незвичних рецептур.
Секрети приготування ідеального меду
Перед тим, як почати приготування, треба зібрати квіти. А як це правильно робити, щоб “мед” вийшов насичений, смачний та корисний?
Ось кілька порад.
- Кульбабки треба збирати у найактивніший період цвітіння. Тоді всі квіти розпустилися і містять багато нектару.
- Важливо збирати їх якомога далі від міських вулиць та автострад. Якщо у переддень дощило, то краще зачекати з приготуванням меду кілька днів. Це необхідно для того, щоб у кульбабі накопичився мед.
- Квітки краще зрізати, а не зривати, а перед початком приготування добре промити їх водою.
Рецепт класичного “меду” з кульбаби
Для класичної та швидкої в приготуванні варіації кульбабового “меду” Вам знадобляться такі інгредієнти:
- свіжозірвані кульбаби — 300–500 шт.
- цукор
- вода 1:1, тобто 300–500 мл
Обробіть кульбабу: помийте та відділіть квіти від чашолистків.
Зірвані кульбаби залийте холодною водою. Доведіть суміш до кипіння і продовжуйте кип’ятити протягом двох годин.
Потім треба дістати з квіток сироп для майбутнього меду. Накрийте друшляк марлею та покладіть туди зварені кульбабки. Добре відтисніть квіти, щоб вийшов увесь сироп.
Після цього самі квіти можна прибрати, а в отриманий сироп додати весь цукор. Поставивши суміш на вогонь, кип’ятити ще сім – десять хвилин. Має вийти тягуча консистенція меду.
Для цікавішого смаку під час варіння меду можна додати в суміш лимонний сік або цедру лимона, а також різні трави й спеції: мелісу, чебрець, гвоздику, корицю тощо.
Після цього лишається лише розлити отриманий мед з кульбаб у стерилізовані банки.
Рецепт меду з лимоном
Вам знадобляться такі інгредієнти:
- свіжозірвані кульбаби — 300–500 шт.
- цукор
- лимон
- вода 1:1, тобто 300–500 мл
Приготування цього меду займе близько двох діб. Але в ньому не відчувається гіркота квітки, саме тому господині дуже часто обирають саме його.
Треба обробити квіти, помити їх, висушити й відділити від стебла й листочків, лишивши саму жовту квітку.
Залити їх холодною водою на добу. Після цього треба добре їх відтиснути, знову залити водою і поставити варитися.
Цього разу кульбабка має кипіти на середньому вогні не більш ніж 15 хвилин. Наприкінці варіння додай попередньо нарізаний лимон разом з цедрою і знімай з вогню.
Залишіть майбутній мед настоюватися на добу. Коли час мине, треба процідити рідину через марлю, викинути на марлю квіти й відтиснути і їх. В отриману суміш додати цукор і поставити варитися мед.
Секрет ідеальної густої, медової консистенції в тому, що сироп треба тричі довести до кипіння, а потім дати охолонути.
Лишиться тільки розлити кульбабовий мед у стерилізований посуд.
Рецепт меду з вишневим листям
Інгредієнти:
- кульбабки 300–500 шт.
- вода
- листя вишні
- м’ята
- лимон
- цукор
У цьому рецепті радять не мити квіти, а лише вибрати з них комах, щоб не вимити нектар.
Відділені від чашолистків жовті квіти залити водою, додати до них нарізаний лимон та вимите листя вишні. Довести суміш до кипіння, а потім дати відпочити добу.
Після цього процідити та відтиснути настояну суміш через марлю й викинути всі квітки й листя. Додати в отриманий сироп цукор і поставити варитися.
Треба довести до кипіння, а потім зменшити вогонь і варити протягом 40–50 хвилин.
Наприкінці, за п’ять хвилин до завершення варіння, додайте у сироп м’яти, дайте охолонути й розлийте у стерилізовані ємкості. Дайте охолонути і “Мед” з кульбаб готовий, смачного!
Кульбабове варення вважається дуже корисним, адже поєднує у собі багато вітамінів та добрих властивостей: воно зміцнює імунітет, маючи великий вміст вітаміну С, дає антибактеріальний і легкий знеболювальний ефект, допомагає клітинам печінки, жовчного міхура, легенів і серця швидше відновлюватися після хвороб. Експерти радять вживати до 3 чайних ложок сиропу на день, щоб кульбабовий мед давав користь, а не шкоду, через велику концентрацію цукру.
Вживати сироп можна, як мед чи варення, намазуючи на хліб чи іншу випічку, додавати як підсолоджувач у страви чи просто їсти чайними ложками.
Але, варто бути обережними при споживанні й не перейти межу з порцією.
Нагадуємо, як повідомлялося раніше, На Закарпатті із військовим оркестром на честь полеглого Героя очищали “закарпатське море”(ФОТО)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цими вихідними в Ужгороді влаштують фестиваль «Бельтайн» з боями, майстер-класами та японськими смаколиками (ПРОГРАМА)
ВАРТО ЗНАТИ: Кабмін вніс зміни до Положення про військово-транспортний обов’язок
Приєднуйтесь до «НАШОЇ СПРАВИ», читайте цікаві новини на Facebook, в Іnstagram та Telegram