Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

ООН попередила, що Земля мчить назустріч невідворотній катастрофі, якщо не вжити негайних заходів: про що йдеться?

Оприлюднено вкрай невтішні дані доповіді, які протягом восьми років збирали сотні вчених. Генсек ООН заявляє, що доповідь є “гострим закликом” вжити масових і негайних заходів, аби вдалося уникнути невідворотного лиха на Землі.

Невтішний прогноз Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) служить “останнім попередженням” щодо кліматичної кризи, сигналізуючи про те, що зростання викидів парникових газів штовхає світ на межу непоправної шкоди, якій можна запобігти лише швидкими та рішучими діями.

Так, МГЕЗК попереджає, що глобальні середні температури можуть зрости на 1,5 градуса за Цельсієм, порівнюючи з доіндустріальним рівнем до першої половини 2030-х років, якщо країни не встигнуть вжити негайних заходів щодо переходу від викопного палива.

Відповідно до вичерпного звіту, який протягом восьми років збирали сотні вчених, наслідки зміни клімату ставатимуть все важчими для контролю після порогу в 1,5 градуса.

Такі наслідки, як хвилі спеки, повені, посухи та зникнення видів, уже відчуваються в усьому світі, мільйони людей стикаються з голодом, а життєво важливі екосистеми зазнають “все більш незворотних втрат”.

За словами генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, доповідь є “гострим закликом” вжити масових і негайних заходів щодо зміни клімату.

Останніми роками стартапи з чистої енергії отримали значну силу для боротьби з цією тенденцією, незважаючи на суперечки, пов’язані з цією темою. Наприклад, Білл Гейтс заснував Breakthrough Energy Ventures для фінансування стартапів з чистої енергетики, яка наразі є однією з провідних компаній венчурного капіталу у світі для стартапів з чистої енергії.

І навіть роздрібна торгівля інвестує мільйони в стартапи з чистої енергії, як-от Qnetic, який нещодавно запустив на Wefunder, що означає, що кожен може інвестувати протягом обмеженого часу.

У доповіді МГЕЗК підкреслюється, що у світу є останній шанс змінити курс, скоротивши викиди парникових газів наполовину до 2030 року, а потім повністю припинити викиди вуглекислого газу в атмосферу до початку 2050-х років.

Якщо промислово розвинені країни зможуть об’єднатися, щоб зробити ці кроки, у світу буде 50% шансів обмежити потепління до 1,5 градуса за Цельсієм.

Генсек Гутерреш наголосив на необхідності термінових і радикальних заходів для обмеження викидів парникових газів, щоб пом’якшити наслідки зміни клімату. Він закликав уряди інвестувати у відновлювані джерела енергії та низьковуглецеві технології як засіб досягнення цієї мети.

За його словами час має важливе значення і чекати до 2050 року для досягнення нульових викидів парникових газів, як зобов’язалися більшість країн, занадто довго. Він закликав багаті країни прагнути “якнайближче до 2040 року”, як цільового року для досягнення цієї віхи.

Серйозність ситуації підкреслює той факт, що понад 3 мільярди людей у ​​всьому світі вже живуть у регіонах, які є дуже вразливими до зміни клімату. Принаймні половина населення планети відчуває серйозну нестачу води протягом частини року. Це тривожні цифри, які вимагають негайних заходів для зменшення викидів парникових газів і пом’якшення наслідків зміни клімату.

Нагадуємо, як повідомлялося раніше, Справжній кошмар: трагічна ДТП у сусідній Словаччині – постраждало 60 угорських туристів, є загиблі (ФОТО)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівний календар на травень 2023: що і коли варто сіяти та висаджувати в землю

ВАРТО ЗНАТИ: Цей напій може зупинити серце: фахівці назвали вбивцю здоров’я №1

Підтримайте «НАШУ СПРАВУ», приєднуйтесь до нас у мережі — читайте цікаві новини на FACEBOOK, в TELEGRAM та ІNSTAGRAM

Exit mobile version