Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

Мобілізація в Україні: хто з чоловіків першочергово отримає повістки в серпні?

Працівники ТЦК пояснюють, що видають повістки всім чоловікам з метою оцінки стану мобілізаційного резерву, проте мобілізують не всіх підряд. Проблема полягає в тому, що чоловіки, зокрема ВПО, після зміни місця проживання не стають на військовий облік у ТЦК та не повідомляють облікові дані на новому місці перебування.

Можуть бути й об’єктивні підстави, це ВПО, які не мали змоги там знятися з військового обліку і тут стати. Але багато громадян, які переїхали, умовно, до Києва, там вони живуть, працюють і за місцем проживання ми не знаходимо цієї людини, пише НВ.

Тому як метод оповіщення військовозобов’язаних почалися вручення в людних місцях. Це в рамках закону, – розповів представник обласного Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін.

Він зазначив, що мобілізації підлягають усі чоловіки. Закликають усіх придатних та обмежено придатних, якщо є потреба у людях на фронті чи тилу.

Прихід у ТЦК – це не автоматичне відправлення в армію. Потрібно розуміти, що це ціла низка процедур, а також медичний огляд.

І ті, хто мають законні підстави, за станом здоров’я чи іншими причинами не бути мобілізованими, точно не потраплять до армії, – пояснив керівник Львівського обласного ТЦК та СП полковник Олександр Тищенко.

Він зазначив, що повістку на вулиці може отримати будь-який чоловік призовного віку:

чоловіки від 18 до 60 років із правом на відстрочку, підтвердженим ТЦК;
чоловіки віком від 18 до 60 років, виключені з військового обліку;
чоловіки від 18 до 60 років з бронюванням на роботі;
зняті з військового обліку чоловіки віком від 18 до 60 років;
чоловіки від 18 до 60 років з інвалідністю та тяжкими хворобами;
чоловіки віком від 18 до 60 років, які не мають підстав для відстрочення;
чоловіки віком від 18 до 60 років, які були засуджені за тяжкий злочин.
Після проходження всіх необхідних процедур, у ТЦК підтверджують або скасовують право на відстрочку від мобілізації, відповідно до документів, які можуть подати чоловіки щодо свого права на відстрочку або виключення з обліку.

Він також наголосив, що зараз Силам оборони України потрібні всі армійські спеціальності.

Обов’язок захищати Україну передбачений Конституцією та працівники ТЦК примусово мобілізують усіх чоловіків, незалежно від їхнього бажання. Таким чином, в Україні мобілізують:

придатних та обмежено придатних чоловіків віком від 27 до 60 років, якщо вони мають або не мають військового досвіду;
придатних та обмежено придатних чоловіків від 18 до 27 років, якщо вони вже проходили строкову службу та проходять військову службу у запасі чи резерві;
призовників від 18 до 27 років, які не проходили термінову службу – на контракт із ЗСУ;
знятих та виключених з військового обліку чоловіків, визнаних придатними чи обмежено придатними під час воєнного стану, якщо вони не скористалися правом на відстрочку або якщо вони не засуджені за тяжкий злочин.
Виключені з військового обліку за рішенням ВЛК про непридатність можуть отримувати повістки про уточнення даних та проходження ВЛК. Під час уточнення даних, як усі категорії, які мають відстрочку, вони мають продемонструвати відповідні документи, що підтверджують укладання ВЛК та зняття з обліку.

Проходити обстеження можуть направити при ТЦК або до вищої за рангом медичної комісії. У результаті вона може змінити рішення про непридатність до військової служби.

Нагадуємо, як повідомлялося раніше, На Закарпатті запровадять адмінсервіс «Я – ветеран»: що відомо?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повістки зміняться: від 1 серпня в Україні діятимуть нові правила мобілізації

ВАРТО ЗНАТИ: На Закарпатті за матеріалами СБУ судитимуть ще 7-х колаборантів – начальників, командира, директора та охоронця: відомі деталі 

Підтримайте «НАШУ СПРАВУ», приєднуйтесь до нас у мережі — читайте цікаві новини на FACEBOOK, в TELEGRAM та ІNSTAGRAM

Exit mobile version