Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

Вітровали і вітроломи накоїли лиха на Закарпатті: оприлюднено наслідки нищівної негоди (ФОТО)

Сильний шквал вітру пошкодив тисячі дерев у Свалявському, Мукачівському та Рахівському лісгоспах на Закарпатті. Загалом вітроломи нанесли шкоду лісфонду Карпатського офісу на площі майже пів тисячі гектарів.

Днями частину Закарпаття, Львівщини та Франківщини сколихнуло стихійне лихо: сильний шквал вітру пошкодив тисячі дерев, а якщо точніше, то уражено близько 500 га лісу!

Найбільше вітровалів та вітроломів у лісфондах філій «Свалявське лісове господарство»- 183 га, «Мукачівське лісове господарство»- 76 га, «Рахівське лісодослідне господарство»- 39 га, «Рава-Руське лісове господарство»- 100 га.

Дерева пошкоджені. Що далі?

Для розробки суцільних вітровалів та вітроломів потрібно зробити відведення та проведення лісопатологічних обстежень згідно чинних санітарних норм. Після оформлення всіх обстежень та їх погоджень, вітровали потребують оцінки впливу на довкілля (ОВД)*

*Оцінка впливу на довкілля (ОВД) – це процедура, під час якої лісокористувач (лісгосп, нацпарк або будь-яка інша юридична особа, яка має право власності на ліс) зобов’язаний оцінити вплив майбутніх рубок на довкілля. У процесі процедури лісокористувач проводить дослідження впливу планованих рубок на ґрунти, водні ресурси, атмосферу, флору та фауну, клімат, добробут місцевих громад та інші аспекти довкілля. Результати такого дослідження є публічними, а будь-хто з громадян може надати власні коментарі чи зауваження до планованих рубок чи проведеної оцінки впливу. У результаті, Міністерство захисту довкілля аналізує проведену оцінку та усі отримані пропозиції громадськості. На основі цих документів Міндовкілля може дозволити, заборонити або обмежити плановані рубки. В Україні процедура ОВД діє з 18 грудня 2017 року.

Процедура ОВД в Україні відбувається згідно з Законом України «Про оцінку впливу на довкілля». Оцінці впливу на довкілля підлягають не усі рубки, а тільки:

* Суцільні та поступові рубки головного користування площею понад 1 гектар;

* Суцільні санітарні рубки площею понад 1 гектар;

* Усі суцільні санітарні рубки на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду (ПЗФ).

Коли звіт ОВД сформовано, наступні дії:

Проведення громадських обговорень, залучення місцевих громад та погодження даного звіту з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Філіям має надатись спеціальний висновок для розробки пошкоджених дерев. Це досить довготривалий процес, який коливається від 2 до 4 місяців. Враховуючи значні терміни проведення обстежень та процедури ОВД, пошкоджена деревина значно втрачатиме свою технічну якість, що буде негативно впливати на її вартість при реалізації. Це автоматично призводить до збитків як філії, так і ДП «Ліси України»

До того ж, вітровальні та вітроломні ділянки являються потенційними осередками шкідників та хвороб лісу, таких як гнилі, трутовики, опеньок осінній та інші. Крім того, після висихання вітровальної та буреломної деревини, крон дерев, такі ділянки стають надзвичайно пожежонебезпечними“, – інформує Карпатський лісовий офіс.

Також зазначається, що наразі лісовою охороною філій та працівниками відповідних органів проводиться обстеження лісфондів для оцінки обсягів пошкодження насаджень вітровалами та вітроломами.

Нагадуємо, як повідомлялося раніше, Понад 4631 га лісу на папері? – «примарою» ПЗФ на Закарпатті зацікавилося Міністерство та ТСК, задіяно екоінспекцію: шукають «крайніх»? (ВІДЕО, ФОТО, ДОКУМЕНТИ)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті очільника лісгоспу відсторонили та взяли під варту із заставою: відомі причини (ФОТО)

ВАРТО ЗНАТИ: НАЗК відкрило доступ до єдиного держреєстру корупціонерів

Підтримайте «НАШУ СПРАВУ», приєднуйтесь до нас у мережі — читайте цікаві новини на FACEBOOK, в TELEGRAM та ІNSTAGRAM
БУДЬТЕ В КУРСІ!
ДІЗНАВАЙТЕСЬ АКТУАЛЬНУ, ЦІКАВУ, ДОСТОВІРНУ ТА ЕКСКЛЮЗИВНУ ІНФОРМАЦІЮ ШВИДКО І В ДОСТУПНОМУ ФОРМАТІ

Exit mobile version