Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

Сесія Мукачівської міськради: перейменування садочків та вулиць і продаж землі під Оглядовим колесом

Під час позачергової сесії Мукачівської міської ради депутати ухвали чимало рішень, які стосуються життя міста.

Були ухвалені програми допомоги військовим та важко хворим, ухвалили програму розвитку пластового руху. Окрім того, у місті знову перейменують не тільки вулиці, але й дитячі садочки.

Найбільш скандальними виявилися земельні питання – чимало дискусій викликало питання щодо продажу ділянки на вулиці Садовій, де знаходиться місцевий парк атракціонів та оглядове колесо.

Також цього разу не сесію всі охочі могли потрапити через центральний вхід ратуші, коли як раніше треба було заходити з чорного ходу.

Допомога військовим

На сесії погодили зміни до програми підтримки однієї з військових частин. 2 млн грн громада спрямувала на придбання запчастин до автомобільної техніки, запчастин для підтримання боєздатності удосконалення охорони та оборони позицій військової частини.

З минулого року Мукачево спрямувало захисникам 1 млрд 117 млн грн.

За даними дослідження Комітету виборців України, Мукачево віддає на армію кожну четверту гривню з бюджету.

Найбільшу суму – майже 558 млн отримала 128-а окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада.

3-я окрема штурмова бригада для поліпшення умов служби дістала 274 млн.

42,5 млн перераховано охоронцям кордону з Мукачівського прикордонного загону.

Понад 60 млн скеровано на облаштування військових містечок.

Понад 37 млн Мукачево виділяє на будівництво реабілітаційного центру військовим

Понад 24 млн місто виділило для бійців Національної гвардії.

Також кошти спрямовано й на інші військові підрозділи.

Також депутати ухвалили програму підтримки ветеранів війни, яке містить надання матеріальної підтримки ветеранам війни та родинам полеглих захисників. Зокрема, йдеться про річну матеріальну допомогу членам сімей загиблих, надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій для ремонту житла, підтримку особам, які провели поховання загиблих військовослужбовців, річну матеріальну допомогу дітям загиблих у розмірі 200 тисяч гривень тощо.

Також програма предбачає фінансову допомогу родинам, які провели поховання загиблих військовослужбовців та осіб, які брали участь у бойових діях, на виготовлення та встановлення надгробків та пам’ятних дошок загиблим захисникам.

Підтримка важкохворих

На сесії схвалили програму допомоги важкохворим. Прийняття програми ініціював міський голова Андрій Балога ще з 2016 року, відтоді вона ефективно працює. Тисячі мукачівців отримали допомогу на лікування важких недуг. Програму додаткового соціально-медичного захисту населення громади прийнято на наступні три роки.

Мета програми – соціальна підтримка жителів громади, зокрема родин, які опинилися у складних життєвих обставинах, важкохворих, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, людей похилого віку та інших найбільш вразливих категорій населення.

Програма розвитку пластунів

Депутати прийняли Програму розвитку пластового руху «Станиця Мукачево» на 2024-2026 роки. До переліку заходів входять: школа кухара, організація та проведення акцій Дня до святого Миколая, доброчинна діяльність, майстер- класи, вертеп, вишколи, зимові мандрівки в гори та табори.

Перейменування 20 садочків

Дитячі садочки у Мукачеві тепер будуть називатися не «дошкільними навчальними закладами», а закладами «дошкільної освіти».

Таким чином у громаді перейменували 20 садочків. Зроблено це з метою приведення найменувань та установчих документів у відповідність до вимог законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення про заклад дошкільної освіти тощо.

30 вулиць отримають нові назви

Депутати погодили найменувати та перейменувати 33 вулиці міста Мукачева та населених пунктів міської територіальної громади.

Вулицю радянського театрального діяча українського походження Володимира Немировича-Данченка стане Педагогічною, а вулиця російського художника єврейського походження Ісаака Левітана перейменують на честь українського гетьмана Петра Дорошенка.

Зокрема в місті з’являться вулиці Покровська – на честь для Покрова Пресвятої Богородиці, Весняна, Пасічна і Вереснева.

Однак у селі Ключарки вулицю Покровську чомусь вирішили перейменувати і дати їй ім’я єпископа Теодора Ромжі.

Вулиця Руська стане вулицею Київської Русі. Вулицю імені біолога і селекціонера Мічуріна назвуть на честь Святого Флоріана – покровителя пожежників.

Казус вийшов із вулицею Володимира Фраткіна, солдата, який загинув на російсько-українській війні. На його честь вирішили перейменувати вулицю Підопригори. Утім, як підмітили у групі «Мукачево-SOS» у місті вже була вулиця Фраткіна (колишня Сеченова).

Тепер колишню вулицю Сеченова знову планують перейменувати, цього разу на честь мукачівського футболіста Василя Турянчика. Однак офіційного рішення щодо вулиці відомого футболіста немає.

Продаж землі під Оглядовим колесом

Найбільший резонанс у суспільстві викликало рішення депутатів про проведення земельних торгів щодо продажу ділянки за адресою: вулиця Садова, 30 б. Саме тут знаходиться оглядове колесо і парк розваг.

З метою забезпечення надходження коштів до бюджету, рада вирішила затвердити звіт про експертну грошову оцінку ділянки площею 0,2819 га з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення», яка підлягає продажу на земельних торгах у формі електронного аукціону окремим лотом.

Вартість ділянки оцінили у 2 млн 884 тис. грн за ціною 1 023 грн за квадратний метр.

Депутати вирішили здійснити продаж цієї ділянки комунальної власності для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.

Ганна Костенко, “НС”

Exit mobile version