Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

З’єднує поліклініку та Зелений ринок: чим відома жвава мукачівська вулиця Чулея

Рішенням сесії Мукачівської міської ради від 30 листопада 2023 р. № 1387 було перейменовано вулицю Петра Чайковського на вулицю Олександра Чулея.

«Вікіпедія» коротенько розповідає, що Чулей Олександр Йосипович (нар. 14 квітня 1932, с. Нанково Хустського району) — радянський компартійний діяч. На фоні оголошеної декомунізації звучить дивно, але ж недарма Олександру Чулею 30 липня 2009 року надано звання «Почесний громадянин м. Мукачева». Міський голова Золтан Ленд’єл вручив йому медаль «Почесного громадянина» за «значний особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток міста».

У ЗМІ знаходимо згадки, що саме завдяки О. Чулею у Мукачеві з’явилися: бібліотека, два корпуси лікарні, будівля університету, два мости через Латорицю, два шляхопроводи через залізницю, трикотажка «Мрія» та «Будіндустрія». Вочевидь, цей внесок у місто значно переважив компартійне минуле.

З Петром Чайковським зрозуміло. Хоч він і був пов’язаний з Україною, проте чітко себе ідентифікував: «Знаєте, дорогий мій друже, що я ще не зустрічав людину, більше за мене закоханого в матінку Русь взагалі і в її великоросійські частини особливо». Зараз такі зізнання звучать не на користь тих, чиє ім’я хочуть бачити у назвах вулиць. М’яко кажучи.

Сама вулиця знаходиться у центральній частині міста, з’єднує міську поліклініку і центральний, або як його називають у народі – «зелений» ринок. Зараз вона з одностороннім рухом, який ускладнюється через стихійну торгівлю молочними продуктами та свіжою зеленню. Починається з одного боку будівлею лінгвістичної школи «Інгрід», завершується парковкою «Зеленого» ринку.

На колишній парковці неподалік виріс ще один «зелений міні-ринок», який ускладнив і без того щільний трафік у центральній частині міста. На вулиці виросло безліч магазинчиків, аптек тощо. Додає «навантаження» і багатоповерхівка посеред вулиці. Навряд чи Чайковський зміг би тут писати свої симфонії.

P.S. Якщо ви володієте будь-якою суспільно значущою інформацією, старими фотографіями чи іншими матеріалами, які стосуються історії вулиці Олександра Чулея (Петра Чайковського і раніше) – будемо вдячні можливості доповнити статтю. Це стосується і цікавих людей, які там колись проживали чи проживають; і подій, що відбувалися на вулиці, і будівель, що можливо колись тут були. Матеріали надсилайте на e-mail: kozanostra.ua@gmail.com

Юрій Кравчук, депутат Мукачівської міської ради

Читайте також: Що було та хто жив на вулиці Покровській у Мукачеві

Exit mobile version