Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

В Ужгороді сповільнився процес перейменування вулиць: у мерії назвали причину

Ужгород став першим містом в Україні, яке запустило процес перейменування вулиць в рамках декомунізації, однак процес сповільнився і тепер місто серед тих, хто сповільнює цей процес.

Про це заявив Вадим Позняков, голова ГО “Декомунізація України” у коментарі виданню Varosh.

За його словами, у місті досі не вшановані імена героїв різних періодів, культурних, військових діячів. Досі немає вулиці Чендея, вулиці Петра Скунця, Олега Куцина і питання про надання вулицям їхніх імен піднімається вже тривалий час.

Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський пояснює це тим, що громадські обговорення щодо перейменування вулиць тривають 2 місяці, а на сесії виникають суперечки між депутатами.

«Якісь вулиці пройшли, а інші — ні. Тепер ці вулиці ми маємо знову подавати на громадські обговорення. Коли нові назви потрапляють на сесію, тобто вже на останньому етапі, то депутати мали би бодай перечитати, про які саме вулиці йде мова і хто ті особистості, чиїми іменами пропонують назвати ці вулиці, бо між депутатами виникли суперечки, про кого йде мова. Тому в залі виникали обговорення, які в принципі мали бути вирішені до цього етапу», – каже він.

Боршовський зазначив, що при пошуку і пропозиції нових назв у людей часто виникають різні пріоритети, як-от з вулицею Достоєвського — її пропонували перейменувати на Петра Скунця, але родина поета висловила незгоду щодо перейменування на його честь саме вулиці Федора Достоєвського.

За словами архітектора, більшість вулиць Ужгорода вже перейменовано. Зі старими назвами залишаються вулиці в центральній частині міста в районі Малого Галагова.

Ніяк не отримає нової назви вулиця Льва Толстого. Виникло питання по вулиці Грибоєдова: там розташовані лікувальні заклади і їм треба вносити багато змін у документацію через перейменування.

Як зазначив Позняков, усього, на території Закарпаття залишилося перейменувати 120 вулиць в рамках декомунізації. На початку повномасштабного вторгнення треба було перейменувати 900.

«По суті процес стопориться через те, що є низка громад, де не зробили в плані декомунізації нічого. Закарпаття довгий час було одним з перших за процесом перейменування вулиць та населених пунктів, але через громади, які нічого не роблять, процес зупинився. Ті, хотів перейменувати вулиці, зробив це ще в 2022 році або на початку 2023-го», – каже він.

Нагадаємо, щоб орієнтуватися у нових назвах вулиць Мукачева, слідкуйте за нашим спецпроєктом «Вулицями Мукачева».

Exit mobile version