Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

У Мукачеві кронують дерева: наскільки це безпечно для рослин. ФОТО

У Мукачеві міська влада проводить обрізку дерев, унаслідок якої вони повністю залишаються без гілок і стирчать немов чорні стовби.

Фото: Олени Забенко

Насправді цей процес називається кронуванням (топінгом) – повне видалення великих та малих скелетних (основних) гілок старих дерев з метою омолодження.

Хоча мета обрізки дерев – їх омолодити, у низці міст України мешканці закликають владу відмовитися від подібної практики.

Наприклад, у Миколаєві місцева депутатка виступила із відкритим листом до мера, в якому вона просить припинити проведення заходів із кронування дерев. 

Противники коронування зазначають, що цей процес ризикований і може стати причиною вразливості дерев до хвороб та шкідників. 

Перебудова крони може створити стрес для дерева, особливо якщо вона проводиться некоректно або в несприятливий час. Це може призвести до зниження життєздатності дерева та збільшення його вразливості до хвороб або вітрового пошкодження.

Активісти у місті Бровари Київської області також виступили проти коронування дерев у місті, яке здійснила приватна організація. Таку обрізку назвали варварською.

Активісти вимагали у керівництва міста доручити фахівцям по догляду за зеленими насадженнями вивчити та запозичити досвід Києва з цього питання, розробити і затвердити місцеві правила догляду за зеленими насадженнями.

15 листопада 2023 року в Києві презентували українську версію європейських стандартів догляду за зеленими насадженнями, що стала основою для впровадження нових підходів у роботі комунальних служб міста.

Найкращі європейські практики щодо обрізки та догляду за деревами застосовуватимуть і у Львові.

Нагадаємо, в Ужгороді обстежили стан дерев на Липовій алеї: жодне не перебуває в аварійному стані.

Читайте також: Дерево вразили жуки-шкідники: чому в центрі Мукачева зрізали ялинку – розповідають у мерії

Exit mobile version