У Міністерстві освіти і науки розробили відповідний законопроект. Ліцензії вишів, які не відповідатимуть вимогам, будуть анульовані.
У Міністерстві освіти і науки розробили законопроект, в якому вказано відповідні пропозиції щодо скорочення кількості навчальних закладів.
У документі сказано, що з найбільш розвинених коледжів та підрозділів вишів планується створити самостійні навчальні заклади, або приєднати їх до місцевих вишів.
Річ у тім, як зазначається, що наразі більшість навчальних закладів закладів пропонують такі самі спеціальності, як і місцеві університети, не маючи розвиненої технічної та матеріальної інфраструктури, тому не можуть забезпечити якісну освіту.
“На сьогодні більшість університетів та вищих навчальних закладів знаходяться під керівництвом Міністерства освіти, але є й підпорядковані іншим державним органам, наприклад, Міністерству фінансів, Державній службі статистики, Національній академії педагогічних наук тощо.
Для покращення системи освіти всі вузи хочуть передати до керівництва одного центрального органу“, – йдеться у тексті документу.
Так, закладам вищої освіти та науковим установам, які не мають акредитованих магістерських програм з філософії, хочуть дозволити надавати підготовку докторів філософії, використовуючи елементи освітньо-наукових програм інших дослідницьких організацій або вишів відповідно до встановленого законодавства порядку.
Ліцензії вишів, які не відповідатимуть вищевказаним вимогам, будуть анульовані з 1 липня 2025 року.
Нагадуємо, як інформувала НАША СПРАВА раніше, Як при відключеннях світла працюватимуть школи, де немає генераторів?: у МОН надали відповідь
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна проведе переговори з Угорщиною та Румунією щодо мов нацменшин в українських школах — офіційно
ВАРТО ЗНАТИ: Кабмін затвердив новації для водіїв і не тільки: прийнято зміни до Постанов МВС – відомі деталі