Веб-сайт Газети «НАША СПРАВА ЗАКАРПАТТЯ» є інформаційним, суспільно-політичним виданням та водночас – дискусійним майданчиком, на якому обговорюються важливі для суспільства теми.
Ми завжди прагнемо точно, правдиво і всебічно висвітлювати події. Достовірність і об’єктивність для нас є важливішими за швидкість.
У своїй роботі ми керуємося суспільним інтересом. Під час публікації резонансної інформації ми завжди виходимо з позиції суспільного інтересу та зважаємо на те, чи не вводить хтось в оману суспільство, приховуючи важливі факти.
На нашому веб-сайті ми публікуємо не лише те, що відповідає позиції редакції. До прикладу, заява політика чи іншої публічної особи з питання, за яке він/вона відповідає чи іншої події, що викликала суспільний резонанс, може стати приводом для новини, навіть якщо ми не поділяємо цієї думки.
Якщо нашим виданням ненавмисно було поширено неправдиву або неточну інформацію, ми виправляємо її та перепрошуємо за помилку.
НОВИНИ, СТАТТІ, ІНТЕРВ’Ю
Веб-сайт Газети «НАША СПРАВА ЗАКАРПАТТЯ» не поширює інформацію, яка може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
Веб сайт «НАШОЇ СПРАВИ» оприлюднює оперативну інформацію, коротке повідомлення про найбільш важливі події, які представляють інтерес для наших читачів.
Формат новин та інформаційних заміток:
- заголовок,
- лід (перше речення з коротким викладом суті, розміщується після заголовка й перед основним текстом);
- основний текст (із обов’язковим посилання на ньюзмейкера та/або на першоджерело) та бекграунд (опис попередніх подій, пов’язаних з новиною, якщо такі були, посилання на попередні новини).
У новині може бути представлено лише одну точку зору, якщо це стосується подій, інформацію щодо яких необхідно швидко й оперативно донести до читачів. Якщо опублікована інформація зачіпає інтереси другої сторони, її позиція так само буде оприлюднена в одному з можливих форматів (новина-відповідь, додавання коментарів у попередню новину або колонка – у виняткових випадках).
У заголовку новини ми залишаємо за собою право розкрити не лише суть події, а й висловити свою позицію, показати тенденцію, натомість у тексті новини відображення авторської позиції не допускається. Виключення – авторські статі, де журналіст аргументує свою позицію, у таких статтях також допустимі оціночні судження.
Ми гарантуємо анонімність джерела інформації, коли це необхідно, але за можливості джерела інформації мають бути вказані, аби читач міг сам визначати надійність походження інформації.
Водночас ми прагнемо відображати всі значущі думки, у томи числі і через конфлікти різних точок зору. Що серйознішою є критика чи звинувачення, про які ми повідомляємо, то чіткішим є наше зобов’язання надати право на відповідь.
Інформація, поширена на нашому веб-сайті, може також поширюватися у соціальних мережах на сторінках «НАШОЇ СПРАВИ», інформаційних месенджерах та каналах у Мережі.
РЕДАКТОРИ, ЖУРНАЛІСТИ та АВТОРИ
Журналісти готують інформаційні матеріали в форматі новин, довгих текстів (репортажі, інтерв’ю, мультимедійні історії) або в іншому форматі.
Редактори «НС» з повагою ставляться до свого читача, прагнуть, щоб всі інформаційні продукти, які виготовляються нами, були йому зрозумілі, доступні й приємні до читання. Щоб виконати ці вимоги і досягнути поставлених цілей в редакції строго дотримуються класичної методики написання журналістських новин (коротких репортажів) та етичних стандартів журналістської роботи. Ми слідкуємо за новинами та тенденціями. При цьому, допускаємо творчій підхід до заголовків новин та інших інформаційних матеріалів.
Водночас редакція може не розділяти думки та позиції автора матеріалу.
У випадках, передбачених законом, споживачі інформації, читачі (інші особи) мають право на спростування інформації/відомостей, що не відповідають дійсності або принижують їх честь та гідність. Якщо «НАША СПРАВА» не має доказів того, що опубліковані відомості відповідають дійсності, ми зобов’язані на вимогу заявника опублікувати їх спростування у порядку, передбаченому законом.
Журналісти (автори інформаційних матеріалів) мають право на свободу слова і вільне вираження своїх поглядів і переконань. Це право їм гарантуються Конституцією України і законом. Журналісти можуть вільно і незалежно шукати, одержувати, фіксувати, зберігати, використовувати та поширювати будь-яку інформацію, крім випадків, визначених законом, коли обмеження цього права необхідно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
Журналісти видання наділяються усіма правами журналіста, які надані та гарантовані їм законом, зокрема, журналіст має право:
- на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) та зберігання інформації;
- не розкривати джерело інформації або інформацію, яка дозволяє встановити джерела інформації, крім випадків, коли його зобов’язано до цього рішенням суду на основі закону;
- за необхідності переконатися у достовірності цієї інформації на вимогу редактора така інформація повинна бути надана на умовах збереження в таємниці джерела такої інформації;
- поширювати підготовлені ним матеріали (фонограми, відеозаписи, письмові тексти тощо) за власним підписом (авторством) або під умовним ім’ям (псевдонімом) наприклад, задля власної безпеки;
- на збереження таємниці авторства та джерел інформації, за винятком випадків, коли ці таємниці обнародуються відповідно до закону;
- інші права, передбачені законом.
Журналісти видання несуть обов’язки журналіста, передбачені законом, зокрема, мають беззаперечно дотримуватися правил редакційної політики, подавати для публікації об’єктивну і достовірну інформацію тощо.
Журналісти самостійні в написанні новин і довгих форм текстів. З редактором слід узгодити лише тему інформаційних матеріалів.
Навіть після узгодження теми редакція залишає за собою право не публікувати текст, якщо він не відповідає нашій стилістиці, нашій редакційній політиці і нашим цінностям.
Редакція залишає за собою право не вступати в листування з авторами і редагувати (скорочувати) тексти на свій розсуд. При цьому ми зважаємо на ознаки авторського стилю і точності цитат.
Вибір заголовків статей та колонок залишається прерогативою редакції – цей принцип діє в усіх провідних світових медіа. Ми беремо до уваги варіант, запропонований автором, але залишаємо за собою право змінити його, у тому числі – для відповідності стилю та формату видання.
Взаємодія з джерелами та іншими виданнями
Ми не купуємо інформацію і не платимо нашим джерелам. Ми не порушуємо закон і не йдемо на неетичні методи, щоб зробити публікацію чи написати статтю.
Сенсаційна інформація – якщо не йдеться про офіційні заяви чи рішення – як правило, повинна бути підтверджена кількома незалежними один від одного джерелами. У виняткових випадках новина може ґрунтуватися на одному, але достовірному джерелі.
Ми не називаємо джерела і не розкриваємо їх, якщо таким є бажання нашого інформатора.
Водночас, ми завжди зважаємо на те, що люди, які розголошують інформацію, можуть мати і свою корисливу мету. Наше завдання – з’ясувати і висвітлити всі деталі, історії, щоб не стати інструментом для недоброчесного співрозмовника, який прикривається прагненням «вивести когось на чисту воду».
Взаємодія з рекламодавцями
Усі рекламні матеріали, розміщені на нашому веб-сайті, мають позначатися. Якщо ви помітили на сторінках “НАШОЇ СПРАВИ” матеріали з позначкою PROMOTED, ПРОМО – вони публікуються на правах реклами.
Ми не розміщували і не розміщуватимемо так звану “джинсу” або немарковану оплачену рекламу – ані в новинній стрічці, ані в статтях.
Веб-сайт Газети «НАША СПРАВА» забезпечує можливість надання послуг зацікавленим особам у висвітленні певної події, новини тощо. Ми можемо на замовлення третіх осіб підготувати прес-реліз, статтю, інтерв’ю, фото- або відео-репортаж, тощо. Ціна за такі послуги на веб-сайті визначається за домовленістю сторін. Вказані послуги надаються на засадах (принципах) збору та поширення інформації відповідно до редакційної політики.
Ми не будемо інформаційними партнерами компаній, фондів чи організацій, чия політика, місія суперечать редакційній політиці «НАШОЇ СПРАВИ».
Ми можемо розглянути співпрацю в ролі інформаційного партнера, якщо її підсумком стане взаємний репутаційний бонус. При цьому, ми будемо інформаційними партнерами лише в тому випадку, якщо така співпраця збігається з інтересами наших читачів та місією видання.
Ми можемо бути інформаційними партнерами будь-якої ініціативи чи проекту, якщо вважаємо, що це справді важливо. Навіть якщо “репутаційних бонусів” буде неспівмірно менше.
Інформаційне партнерство не має впливу на наш контент – ми можемо домовлятися про кількість і формат, але не про наповнення інформаційних матеріалів.