Експертка з питань ґендерно зумовленого насильства (ҐЗН) надала роз’яснення на тему «Токсичні відносини, або коли «мовчання – не золото».
Спеціалістка з ҐЗН, керівниця безпечного простору для жінок і дівчат в місті Хуст Ірина Лисничка розповіла про мовчазне насильство.
Як зазначає експертка, коли ми говоримо про насильство, то найчастіше розуміємо під цим терміном побої, травми, образи, крики, знущання. Проте, аби завдати болю, принизити, знецінити когось – не обов’язково бити чи говорити образливі слова.
«Не менш небезпечним є тихе та безмовне насильство», – зауважує Ірина Лисничка.
Як проявляється мовчазне насильство:
– партнер /ка не розмовляє з вами;
– вдає, що не бачить вас;
– не відповідає на ваші повідомлення та дзвінки;
– використовує ігнорування для приниження і знецінення.
«Тут потрібно розуміти, що таке «тактичне ігнорування». Це стратегія, коли особа не подає зовнішніх ознак розпізнавання поведінки, наприклад відсутність зорового контакту, вербальної чи фізичної відповіді або підтвердження того, що повідомлення було прочитане.
Мовчазне ставлення — це відмова від усного та листового спілкування з тим, хто намагається спілкуватися або провокувати відповідь. Це може варіюватися від простої образи до зловмисної образливої контролюючої поведінки; це може бути пасивно-агресивна форма емоційного насильства, в якій незадоволення, несхвалення та зневага демонструються невербальними жестами, зберігаючи вербальне мовчання. Клінічний психолог Гаррієт Брейкер визначає це як форму маніпулятивного покарання», – роз’яснює експертка.
В результаті такої прихованої форми насильства особа почуває себе самотньою, покинутою, безсилою, відправленою в «емоційне» заслання.
«Важливо розуміти, що фраза «я з тобою не розмовляю» є одним із видів психологічного насильства, бажання партнера домінувати над вами, посилити контроль, змусити страждати, «помучити» вас», – наголошує експертка.
Якщо Ви стали свідками або зазнали гендерно зумовленого насильства, отримати безоплатну допомогу можна за наступними контактами:
🌍 м. Хуст, вул. Карпатської Січі 41 “Затишно space Хуст”
☎️ +38(095) 145 06 60
📧 e-mail: i.lysnychka@vostok-sos.org
Керівниця простору Ірина Лисничка
Проєкт реалізується Благодійним фондом «Восток SOS» за фінансової та технічної підтримки швейцарського БФ «Solidar Suisse».
Нагадуємо, як повідомлялося раніше, У Хусті в безпечному просторі «Затишно space» доступні безоплатні медичні послуги (ФОТО)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Хусті працює безоплатний «Затишно Space» – безпечний простір для жінок і дівчат, які постраждали внаслідок війни (ФОТО)
ВАРТО ЗНАТИ: У Міноборони повідомили про зміни щодо проходження військової служби громадянами
Підтримайте «НАШУ СПРАВУ», приєднуйтесь до нас у мережі — читайте цікаві новини на FACEBOOK, в ІNSTAGRAM та TELEGRAM